Välkommen till NoWire Nordic AB

NoWire är en nordisk kompetensdistributör med fokus på WiFi-lösningar. Med ett handplockat utbud av leverantörer och djup kunskap inom området hjälper vi våra återförsäljare att designa bättre WiFi-lösningar, anpassat efter varje verksamhets behov.

Vi har ett komplett produktsortiment inom:
- Accesspunkter och WiFi-controllers
- Gästaccess-lösningar
- Antenner och antennkablar
- Power Over Ethernet (POE)
- Radiolänkar
- IP-kameror
- Switchar
- Bredbandsroutrar
- 3G/4G routrar
Vår expertkunskap inom WiFi täcker:
- Lösningsdesign
- Signalinmätning (Site survey)
- Radio/frekvensplanering
- Säkerhet och autentisering
- Lösningar för gästaccess och publika surfnätverk.
- Utomhuslänkar (punk till punkt, punkt till multipunkt)
- MESH
- Mobilitet (roaming)
- Antennteknik
Våra återförsäljare levererar våra lösningar till:
- Kontor
- Skolor
- Hotell och campingar
- Kommuner
- Köpcentrum och butiker
- Arenor
- Lager
Viktor 2016

Viktor Blent
Försäljning

viktor.blent@nowire.se
08-474 66 44
Lars 2016

Lars Jansson
Försäljning


lars.jansson@nowire.se
070-658 05 71
Andreas

Andreas Viggen
Försäljningschef


andreas.viggen@nowire.se
08-474 66 46

Erfan Aslani
Försäljning


erfan.aslani@nowire.se
08-474 66 47
Magnus

Magnus Hellström
VD


magnus.hellstrom@nowire.se
08-474 66 49
Anita-web

Anita Melander
Ekonomi

anita.melander@nowire.se
08-474 66 43
Jacob

Jacob Lokatt
innesälj, logistik

jacob.lokatt@nowire.se
08-474 66 45
info@nowire.se
Tel 08-474 66 40

Besöksadress:
Domnarvsgatan 11
163 53 SPÅNGA

Postadress:
Box 8167
163 08 SPÅNGA